SKL - SPECIÁLNĚ KONSTRUOVANÁ LOŽISKA

 

 

          SKL je jedním z významných výrobců v oblasti kovoprůmyslu z Bosny a Hercegoviny.                            

         Díky výrobě kovaných válečků je významným článkem ve výrobě konusovo-válečkovvých ložisek. Vysoká úroveň výrobní technologie, dlouholetá výrobní zkušenost, neustálý vývoj technologie, strategie prodeje a posouzení potřeby konusovo-válečkových ložisek učinily ze SKL, d.o.o. Sarajevo jednoho z nejrenomovanějších výrobců součástek do ložisek, obzvláště významného pro UNIS-UTL Višegrad, jednoho z největších výrobců ložisek v jihovýchodní Evropě. 

         Kromě výroby kovaných válečků se firma SKL zabývá i všemi úpravami ložisek ( výroba kanálů a vrtání otvorů na vnějším prstenci - konstrukce W33, výroba konusu na vnitřním prstenci - konstrukce K ), ale i výrobou pouzder, matic na pouzdra, pojistek na pouzdra atd. Firma SKL provádí odborný servis i instalaci všech druhů ložisek podle norem SKF.

       Firma SKL d.o.o. Sarajevo byla založena v roce 2000 vkladem firmy Kasumex spol. s r.o. Brno, Česká republika.

        S využitím zkušeností UNIS-UTL Vogošća ( výrobní technologie, organizace práce ), jednoho z největších výrobců ložisek v bývalé Jugoslávii a jednoho z partnerů SKF,  nejsilnějšího světového výrobce ložisek, vyrábí SKL d.o.o. Sarajevo kované cylindrické a konusové válečky podle technologie SKF. SKL d.o.o. Sarajevo je firma, která je schopna ročně vyrobit 12 milionů kovaných a lisovaných válečků všech druhů přesnosti a na přání zákazníka.

        Konusová a cylindrická valivá tělesa vyrobená v této firmě jsou na světové úrovni, což činí jejich broušení velmi jednoduchým.

        Vysoká technologická úroveň výroby umožňuje vyrábět válečky sériově, ve velkém objemu.

         Ve firmě SKL d.o.o. Sarajevo lze kovat rovněž válečky jiné než dle SKF standartu D11-2D, pokud se řadí do následujících oblastí měření:

 

Dw min. = 10,00 mm

Dw max. = 20,50 mm

Lw max. = 50,00 mm

 

          Základní materiál k výrobě válečků je drát tažený za studena kvality 100 Cr6 podle standardů DIN.

          Váleček vyrobený v SKL d.o.o. Sarajevo je vykován a vylisován, připravený ke kalení a broušení.